Flexus – lek we fluidzie na stawy

photo6 Co to jest i jak jest wykorzystywane?

1g to składnik aktywny, 50 mg etofenamat, 10 mg nikotynian benzylu. Inne składniki: 15 mg alkohol benzylowy, gliceryna, makrogol, stearynian, octan izopropylu, cytrynian sodu, metyl, monohydrat kwasu cytrynowego, woda

Postać leku- krem

Rozmiary opakowań

35g i 100g

 

Właściwości leku Flexus fluid i sposób jego działania

 

Farmaceutyczno-Terapeutyczne kategorie operacji:

Flexus posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, a także działa w chorobach reumatycznych i tępych urazach. Aktywny skłanik- etofenamat, szybko przenika przez skórę i dociera do zmienionych chorobowo tkanek. Przy pomocy nikotynianu benzylu w obszarze stosowania pojawia się uczucie ciepła. Flexus wchłania się dość szybko i jest dobrze tolerowany przez skórę.

Obszar zastosowań:

Na co pomaga Flexus fluid?

Podskórne i przewlekłe choroby tkanek miękkich układu mięśniowo- szkieletowego (np. mięśniowy reumatyzm, napięcie mięśni, bolesna sztywność barku, lumbago, rwa kulszowa, zapalenie ścięgna, zapalenie kaletki), bolesne zaburzenia tkanek miękkich w wyniku przeciążenia, zużycie kręgosłupa i stawów (aktywowany kręgosłupa i stawów), tępe urazy (np. urazy sportowe), jak stłuczenia, skręcenia, naderwania. Stosowany jest także do podtrzymującego leczenia przewlekłego zapalenia wielostawowego.

 

Przeciwwskazania i skutki uboczne. Kiedy nie stosować leku?

 

Przeciwwskazania:

Kiedy nie stosować preparatu Flexus fluid?

Przeciwwskazane jest stosowanie leku w trakcie chorób i stanów , do których nie powinien być stosowany Flexus opinie, albo po decyzji medycznej. Lekarz może zdecydować, czy istnieją przeciwwskazania do stosowania leku, należy rozmawiać z nim o swojej przeszłości chorobowej i o obecnych chorobach, chorobach współistniejących, jednoczesnym leczeniu. Nadwrażliwość na etofenamat flufenamowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub na dowolną substancję pomocniczą.

Ciąża i okres karmienia piersią:

W czasie ciąży, zaleca się używać Flexus opinie tylko krótkoterminowo i w sposób ukierunkowany. Wydalanie etofenamat w mleku jest tak niskie, że krem może być stosowany również przez matki karmiące.

Co należy wziąć pod uwagę przed użyciem?

O czym również należy pamiętać?

Po pojawieniu się pierwszych oznak efektów ubocznych albo na początku ciąży należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Flexus fluid nie może być stosowany na błony śluzowe i oczy, w związku z czym, należy myć ręce mydłem i wodą w sposób bardzo dokładny. Preparatu nie należy stosować na uszkodzoną skórę w stanie zapalnym albo przy wypryskach. U niemowląt Flexus stosuje się przez krótki okres czasu w sposób ukierunkowany.

Trzymać poza zasięgiem dzieci!

Interakcje:

Przy normalnym użytkowaniu preparatu nie są znane żadne interakcje. Nie ma również zastrzeżeń, co do stosowania kremu podczas długotrwałego leczenia obok stosowanych leków przeciwzakrzepowych, takich jak kumaryna.

 

Sposób zastosowania preparatu Flexus

 

Dawkowanie

Jak stosować preparat?

Dawkowanie: O ile nie przewidziano inaczej, następujące dawkowanie jest ściśle zalecane- 3 do 4 razy dziennie w zależności od wielkości bolesnych obszarów, nanieść 5 do 10 cm kremu na chory obszar. Wcieraj krem aż do jego wchłonięcia.  Regularne stosowanie Flexus opinie w ciągu kilku dni ma istotne znaczenie dla skutecznego leczenia.

Reklamacje i skargi w przypadku przedawkowania (jeśli przypadkowo zastosujesz więcej niż zalecana dawka)

Jeśli zawartość tubki z kremem lub więcej zastosuje się na całej powierzchni ciała w ciągu krótkiego czasu, może wystąpić ból głowy albo ból brzucha. Jako środek zaradczy zaleca się mycie w ciepłej wodzie zphoto5 mydłem, co pomoże na pozbycie się nadmiaru preparatu.

Uwagi dla lekarza:

Doustne stosowanie preparatu jest mało prawdopodobne ze względu na smak.

Jakie są możliwe skutki uboczne?

Rumień, lekkie pieczenie na skórze, są one częścią oczekiwanego efektu terapeutycznego przy zastosowaniu leku Flexus opinie . W rzadki przypadkach może wystąpić podrażnienie skóry, dla którego najlepszym rozwiązaniem jest szybkie odstawienie leku. Proszę zwrócić się do lekarza lub farmaceuty o pomoc jeśli podczas leczenia preparatem wystąpią niepożądane efekty, które nie zostały zawarte w ulotce.

Data ważności oraz jak należy przechowywać lek?

Sklep ( do 25 ° C). Nie przekraczać temperatury pokojowej. Proszę stosować lek tylko do daty podanej na opakowaniu. Przed użyciem należy zapoznać się z ulotką albo skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj komentarz